De recreatie komt weer op gang… en het zwerfafval ook

(Redactie: Han Verbeem. Foto’s: Facebook / M. van Broekhoven)

BERGEN OP ZOOM – De de terrassen gaan weer open -in aangepaste vorm- en de recreatie komt weer op gang. Het zonnige weer brengt veel mensen op de been maar die gaan niet altijd even zorgvuldig met hun afval om, zo blijkt.

Op Facebook gaan foto’s rond van overvolle afvalbakken aan de Boulevard en het zwerfafval dat daar her en der rondslingert langs het recreatiestrand: “Echt hoor, de ondernemers doen stinkend hun best maar toch jammer dat de rest er zó mee omgaat”, staat bij de geplaatste foto’s te lezen.

Grote toestroom

Recentelijk heeft de gemeente verkeersmaatregelen genomen langs de Boulevard, vanwege de té grote toestroom van recreanten. Er is daarbij ook een stopverbod afgekondigd, behalve een aantal plaatsen bij de horecavoorzieningen langs het strand. De terrassen langs het strandje zijn inmiddels uitgebreid, zodat de ondernemers kunnen voldoen aan de anderhalvemeter-richtlijnen van de RIVM. Ook elders, zoals op de Grote Markt, zijn extra tafels en stoelen geplaatst. De gemeente heeft aangegeven mee te werken aan tijdelijke uitbreidingen van de terrassen.