BERGEN OP ZOOM – Er zit schot in de woningbouw op het voormalige Nedalco-terrein. Maandagmiddag heeft wethouder Patrick van der Velden de eerste paal geslagen van het nieuwbouwproject de Nieuwe Kaai. Projetontwikkelaar TBI-onderneming ERA Contour realiseert in deze eerste fase worden 23 eengezinswoningen in de wijk ScheldeVesting. Naar verwachting worden de eerste woningen begin 2016 opgeleverd. Vrijwel alle woningen zijn al verkocht, laat ERA Contour weten; slechts enkele kavels zijn nog beschikbaar. Het herstel van de woningmarkt is voelbaar. Er wordt weer gebouwd en -belangrijker nog: er wordt weer gekocht.
De woningen verrijzen op historische grond. Ooit lagen hier de vestingwallen van de vesting Van Coehoorn, met verdedigingswerken zoals de tenaille Van Dun. Later maakten de militairen plaats voor moderne indrustrie en de oude kademuur verdween onder het zand. Nu, met de nieuwe wijk, wordt het havenkanaal weer zichtbaar gemaakt en komen er grondgebonden woningen in traditionele bouwstijl.
Antieke heimachine
Bij een plek met zóveel geschiedenis hoort een passende officiële bouwstart. Daarom is, speciaal voor deze gelegenheid, een antieke heimachine van stal gehaald. Dat is aanpakken voor wethouder Patrick van der Velden… want deze 'machine' werkt op handkracht. Via katrollen en touwen wordt een heiblok enkele meters omhoog gegetild. Het blok valt omlaag en met een doffe klap gaat de houten paal de grond in. De toekomstige bewoners kijken toe en applaudiseren. Dan gaan de confetti shooters los en in een fractie van een seconde is de lucht volledig gevuld met gekleurde papieren snippers. Als de snippers zijn gevallen en de formaliteiten voorbij zijn, is het tijd voor een hapje en een drankje in het café Spiritum waar de nieuwe bewoners met elkaar kunnen kennismaken.
LekkerEIGENhuis
De woningen in de Nieuwe Kaai worden gerealiseerd volgens het concept lekkerEIGENhuis. Met lekkerEIGENhuis kan in korte tijd een woning gebouwd worden waar nadrukkelijk de smaak van de toekomstige bewoners meegenomen is. Bij de woningen in de Nieuwe Kaai bouwden toekomstig bewoners vanaf het begin mee aan hun eigen woning. In twee woonworkshops gingen ze samen met het team van ERA Contour en de interieurarchitecten van Ontwerpplek aan de slag met hun woonwensen. Deze zijn zoveel als mogelijk meegenomen in het uiteindelijke ontwerp van de huizen.
Tweede en derde fase
De woningen die nu gebouwd worden maken deel uit van de eerste fase van het plangebied de Nieuwe Kaai. Vrijwel alle kavels zijn al verkocht, op enkele na in het hogere prijssegment. De prijzen hiervan variëren van €299.500 tot €382.500. Binnenkort start ook de verkoop van de Nieuwe Kaai-2. Dit plandeel omvat 26 eengezinswoningen in verschillende types en prijscategorieën. Uiteindelijk zal ook nog een derde fase volgen, aldus ERA-woordvoerder Lydia Dansberg.
Kijk hier voor het fotoalbum van de bouwstart de Nieuwe Kaai
Kijk hier voor meer informatie over het project de Nieuwe Kaai