(Redactie: Han Verbeem, foto: Pixabay / M. Gaida)
BERGEN OP ZOOM / DEN HAAG – In Bergen op Zoom moet aan de zuidkant van de gemeente een nieuw treinstation komen: Bergen op Zoom-Markiezaten. Het treinvervoer van Vlissingen naar Breda zou bovendien beter via een RegioSprinter kunnen gaan. Dat staat in het Mobiliteitsplan dat OV-belangenoranisatie FMN heeft aangeboden aan minister Stientje van Veldhoven.
Het plan voorziet in de aanpak van diverse OV-knelpunten in Nederland, waaronder Zeeland/West-Brabant. Dit om de reistijden van en naar Zeeland te verkorten: “Zowel de provincie als het Rijk hebben baat bij een goed bereikbaar Zeeland”, aldus het rapport. Ook in Roosendaal-West, bij het toekomstige Bravis ziekenhuis, en in Hoeven-St Willebrord zouden nieuwe stations moeten komen.
RegioSprinter Breda-Vlissingen
De FMN pleit in het Mobiliteitsplan onder meer voor de introductie van een RegioSprinter op de lijn Breda-Vlissingen, die elk halfuur rijdt; van ’s morgens vroeg tot ’s avonds laat. De RegioSprinter is een trein die ontwikkeld is voor regionaal vervoer. “Veel Zeeuwen zijn gericht op West-Brabant”, aldus de FMN. “Station Breda is uitgegroeid tot een internationaal knooppunt. De Intercity Zwolle-Roosendaal kan worden ingekort tot Zwolle-Breda.” De kostenbesparing die daaruit ontstaat kan gebruikt worden voor de nieuwe regioSprinter van Breda naar Zeeland.
Visie regionaal OV 2020-2030
Het Mobiliteitsplan Sein op groen voor regionale OV-netwerken van bus, BRT en trein‘ omvat een visie op het de ontwikkeling van het regionale OV in de jaren 2020-2030. In de FMN (Federatie Mobiliteitsbedrijven Nederland) zijn vijf regionale OV-aanbieders vertegenwoordigd: Arriva, EBS, Keolis, Qbuzz en Transdev/Connexxtion.
Onderbediening
Het probleem met de trein in krimpregio Zeeland is onderbediening, zo staat in het FMN-plan te lezen: er wordt te weinig OV-vervoer over het spoor aangeboden. “Alleen in de spits én spitsrichting (de drukste richting) rijdt er één keer per uur een volwaardige Intercity Amsterdam-Den Haag HS-Rotterdam-Roosendaal-Vlissingen.” Tussen Roosendaal en Vlissingen doet die spits-Intercity er 37 minuten over. “Buiten de spits en buiten de spitsrichting verwordt de Intercity tot een stoptrein die boemelt van Roosendaal naar Vlissingen en stopt op alle negen tussengelegen stations. Dan doet hij over diezelfde afstand 53 minuten: ruim een kwartier langer.”