Bravis ziekenhuis biedt patiënten eigen digitaal dossier

BERGEN OP ZOOM – Het Bravis Ziekenhuis biedt patiënten voortaan de mogelijkheid om via internet in te loggen op hun eigen dossier. MijnBravis heet het en het bevat voorlopig met name informatie over afspraken betreffende behandelingen en contactgegevens van de patiënt in kwestie.

Via het systeem is een afsprakenoverzicht in te kijken en kunnen zaken als een nieuw telefoonnummer, e-mailadres of een verandering van apotheek worden doorgegeven. Wanneer van toepassing is het tevens mogelijk een vragenlijst in te vullen, bijvoorbeeld voor een onderzoek dat voorafgaat aan een operatie. Daarnaast is het de bedoeling dat patiënten delen van hun eigen dossier kunnen inzien. Het platform wordt goed beveiligd, verzekert het ziekenhuis, onder meer met controlemiddelen als DigiD, sms-functie, persoonlijke inloggegevens en in te voeren verwijsnummers.

Uitgebreid getest

Bij de ontwikkeling van MijnBravis is meegekeken door onder meer patiënten, de cliëntenraad, artsen, secretaresses en verpleegkundigen. De toepassing bevindt zich nog wel in een eerste fase. Stap voor stap worden de mogelijkheden uitgerold. Patiënten van de afdeling Dermatologie kunnen bijvoorbeeld nu al een nieuwe afspraak inplannen, een herhaalafspraak te verplaatsen of te annuleren. Bij andere specialismen moet dat nog komen.