BERGEN OP ZOOM – Mensen vinden, vaak in de natuur, de meest uiteenlopende items. De politie en Explosieven Opruimingsdienst moeten in onze regio bijvoorbeeld best geregeld opdraven voor oude bommen uit WO II. Deze keer was het een veel ouder object, en gelukkig ook minder riskant.
De melding is al weer een week oud. Politieteam Bergen op Zoom kreeg door dat er een 'projectiel' gevonden was. Bij nader onderzoek bleek het te gaan om een kanonskogel uit de zeventiende of achttiende eeuw. Een fraaie historische vondst dus, maar niet explosief gelukkig.
Op Facebook laat het Bergse politieteam weten de kogel te overhandigen aan het archeologisch depot van de gemeente Bergen op Zoom. Ze zijn bij Stichting In den Scherminckel blij met de aanwinst, meldt de archeologenclub. Ze kunnen de vondst goed gebruiken bij educatieve projecten.