BERGEN OP ZOOM – Gisteren werd door maar liefst 40 politiefunctionarissen een inval gedaan in de woning van Bergenaar Klaas Otto. Er werd met name administratie in beslag genomen omdat het Openbaar Ministerie de voormalige leider van No Surrender verdenkt van het witwassen van op criminele wijze verkregen geld. Otto zelf was er niet en blijkt nog altijd spoorloos verdwenen.
Blijkbaar had de politie verwacht dat de verdachte zich vanzelf zou melden. Dat heeft een woordvoerder aan Omroep Brabant laten weten. Zijn advocaat wil niet zeggen of dat er alsnog van komt. Familie van Klaas Otto spreekt de verdenkingen overigens tegen. Volgens hen is hij precies daarom gestopt als leider van No Surrender en gaan werken voor een advocatenkantoor, als adviseur voor cliënten die zich in het buitenland bevinden en van een of ander worden verdacht.
Volgens de politie ligt de zaak toch anders. Uit onderzoek van financieel rechercheurs komt namelijk naar voren dat de verdachte in de afgelopen jaren aanzienlijke bedragen heeft uitgegeven zonder dat deze legaal verantwoord zijn. Het vermoeden bestaat dat transacties door hem zijn uitgevoerd, middels illegaal verkregen geld afkomstig van criminele activiteiten. Dat meldt de algemene website van de politie.
UPDATE: Otto heeft inmiddels laten weten zich pas over anderhalve week te melden, mét zijn advocaat die nu nog op vakantie is.
Foto: Politie.nl